Horasan Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği


  İletişim : 0216 338 61 94

DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerimiz gerek dış etkenlerden gerek yaştan ötürü gerekse kahve sigara gibi maddelerin çok tüketilmesinden yıllar içinde sararmaktadır. Dişlerimizi beyazlatmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan en etkilisi diş hekiminiz tarafından uygulanan lazerle beyazlatma yöntemidir.

Diş beyazlatma işleminden önce dişlerin temizliği gerçekleştirilir ve akabinde beyazlatma işlemine geçilebilir.

Beyazlatma işlemi için ilk olarak diş etlerinizi korumak için dişlerle birleştiği noktalara bir bariyer uygulanır. Bu uygulamanın sonrasında ise diş beyazlatma jeli tüm dişlerin üstüne tek tek sürülür.

Hastanın ağzına tutulan lazer ışığı ile bu jeller aktif hale gelerek 20 ile 30 dakika arasında dişleri beyazlatır.

Bu süre ilk seans için geçerlidir. Olabilecek en beyaz tona ulaşmak için 3 en fazla 5 seans yeterli olacaktır.

Bilinmesi Gerekenler:

Beyazlatma işlemi sırasında gözleri ışıktan korumak için mutlaka özel koruma gözlüğü takılmalıdır.

Diş Beyazlatma işlemi sonrasında hafif bir sızlama hissedilebilir fakat bu sızlamanın önüne sızlamayı gideren jeller ile önüne geçilebilir.

Beyazlatılan dişler bakımı düzgün yapıldığı sürece uzun yıllar beyazlığını korur. Günümüzde gelişmiş diş beyazlatma sistemlerinin dişlere hiçbir zararı yoktur ve diş beyazlatma işlemi genelde kişide özgüven yükselmesi, daha rahat gülümseme ve daha rahat bir yaşam kalitesi sunar.

Önemli Bilgi: Beyazlatma işleminin sizin için uygun olup olmadığına karar verecek kişi diş hekiminizdir. Evde yapılan beyazlatma işlemleri hem etkili sonuç vermemekte hem de sağlıklı dişlerinizi yıpratabilmektedir.